INFOLINIA
Ikona, element graficzny, symbolizujący telefon
A A Ikona, element graficzny, symbol oka. To aktywny przycisk, który włącza wysoki kontrast strony
Migam
Logo ETR
Logotyp Unii Europejskiej

Ginekologia i położnictwo dla dorosłych

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Obejmuje leczenie i profilaktykę, która może przeciwdziałać rozwojowi niektórych chorób, np. raka piersi czy raka szyjki macicy. Położnictwo, zajmuje się prawidłowym przebiegiem ciąży, porodu oraz okresu połogu.

Z jakimi dolegliwościami udać się do ginekologa

• Bóle w podbrzuszu
  • Bardzo bolesne miesiączki
  • Obfite krwawienia miesięczne
  • Nieregularne cykle miesiączkowe
  • Plamienia acykliczne
  • Upławy
  • Świąd i pieczenie pochwy
  • Bóle w piersiach
  • Zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie
  • Problemy z zajściem w ciążę
  • Ból podczas lub po stosunku
  • Krwawienia podczas lub po stosunku
  • Suchość pochwy
  • Objawy uboczne antykoncepcji hormonalnej
  • Objawy ciąży

Do ginekologa warto udać się przed

• Planowanym rozpoczęciem współżycia
  • W celu doboru najodpowiedniejszej metody antykoncepcyjnej
  • Przed planowaną ciążą

Co warto wiedzieć

• Do lekarza ginekologa nie jest wymagane skierowanie.
  • Pacjent ma prawo wyboru poradni specjalistycznej i lekarza specjalisty, spośród świadczeniodawców posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
  • Lekarz specjalista może skierować pacjenta na dowolne badanie diagnostyczne wskazane w koszyku gwarantowanych świadczeń wykonywanych w ramach AOS, niezbędne do rozpoznania choroby, postawienia diagnozy i  prowadzenia terapii. To lekarz decyduje o potrzebie wykonania badania.
  • Badania diagnostyczne, na które kieruje lekarz specjalista w ramach umowy z NFZ są bezpłatne, jeśli pacjent wykona je na podstawie obowiązującego skierowania i w miejscu wskazanym przez lekarza kierującego.

Harmonogram pracy poradni ginekologiczno-położniczej

Kliknij by wydrukować fragment cennika

Krzysztof Wieczorek - ginekolog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi brak usługi 13.00 - 17.00 09.00 - 15.00 brak usługi

Izabela Ortonowska - ginekolog

Pon. Wt. Śr. Czw. Pt.
brak usługi 13.30 - 16.00 brak usługi brak usługi brak usługi

UWAGA! Informujemy, że w wyjątkowych sytuacjach godziny pracy lekarzy mogą ulec zmianie.

Czytaj także:

Logotypy programu zrealizowanego z dofinansowaniem z Unii Europejskiej
Logotyp: szybka terapia onkologiczna Logotyp: NFZ Logotyp: Rzetelna Firma

Copyrights 2024 | Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz | Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałow w całosci lub w części bez zgody właściciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.

Projekt i wykonanie

Logo Agencji PR PReal’s